Środa z jednym punktem

Rozgrywana w środku tygodnia 31. kolejka rozgrywek grupy I trzeciej ligi nie była szczęśliwa dla drużyn z województwa łódzkiego. W pięciu meczach zespoły z naszego regionu zdobyły tylko jeden punkt.

Dopisali go do swego dorobku gracze ŁKS II. Łodzianie na wyjeździe bezbramkowo zremisowali z zajmującym siedemnaste miejsce w tabeli GKS Wikielec. Dużo trudniejszego rywala miał Pelikan Łowicz, który pojechał do lidera rozgrywek. Wizyty w Legionowie nie będzie jednak zbyt miło wspominał. Już przed przerwą bramkarza gości dwa razy pokonał Michał Bajdur (14' z karnego, 44'), a tuż przed końcem meczu trzecią bramkę dla Legionovii zdobył Artur Balicki. W międzyczasie honorowego gola dla Pelikana z rzutu karnego strzelił Szymon Sołtysiński (73').

Spory zawód swoim sympatykom sprawili gracze skierniewickiej Unii, którzy na własnym stadionie przegrali 1:2 z broniącymi się przed spadkiem Mamrami Giżycko. Co prawda już w 10. minucie Kamil Sabiłło dał prowadzenie gospodarzom, ale później na listę strzelców wpisywali się już tylko zawodnicy piętnastej drużyny bieżących rozgrywek. W 53. minucie do remisu doprowadził Łukasz Broź, a dwadzieścia minut później trzy oczka zapewnił przyjezdnym Fabio.

Bez punktów z Mazowsza wrócili do domu piłkarze KS Kutno i Lechii Tomaszów Mazowiecki. Pierwsza z tych drużyn przegrała 2:3 z Ursusem Warszawa. Po golach Mateusza Muszyńskiego (25') i Michała Strzałkowskiego gospodarze prowadzili już 2:0. Trafieniel Adama Patory (50') dało przyjezdnym nadzieję na korzystny wynik, jednak po kolejnej bramce Strzałkowskiego (67') ekipa z Kutna przegrywała już 1:3. Dwie minuty przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Marcin Kacela, lecz na odrobienie strat nie starczyło już czasu. Lechia gościła w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie uległa 0:2 Świtowi.

W 31. kolejce pauzował Sokół Aleksandrów Łódzki, który z dorobkiem 29 pkt. zajmuje przedostatnie, osiemnaste miejsce w tabeli. Na ostatniej pozycji gwarantującej utrzymanie jest aktualnie trzynasty w klasyfikacji Pelikan (36 pkt.), mający jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. Tuż nad nim plasują się: KS Kutno (38) i ŁKS II (39). Ósmą lokatę zajmuje Unia (42), a piąta jest Lechia (48). Prowadząca w rozgrywkach Legionovia zgromadziła 70 pkt.

Kolejna seria spotkań zostanie rozegrana w nadchodzący weekend. Na 14 maja zaplanowano m.in. mecze: Broni Radom z Unią (godz. 11), ŁKS II z Legionovią (12) i KS Kutno z Sokołem (12). Dzień później Pelikan podejmie Wissę Szczuczyn (12), a Lechia zagra z Ursusem (16).