Wielkanoc na pudle

Znakomicie drugą część sezonu rozpoczęli gracze Unii. W pierwszym meczu w grupie mistrzowskiej zespół ze Skierniewic 4:0 ograł rezerwy białostockiej Jagiellonii i w tabeli grupy I trzeciej ligi awansował na trzecią lokatę.

Dla podopiecznych Rafała Smalca było to już czwarte zwycięstwo z rzędu. Zapewniły je trafienia: Pawła Czarneckiego (36), Dawida Dzięgielewskiego (44), Konrada Kowalczyka (76) i Jakuba Jasińskiego (90). Po tej efektownej wygranej Unia ma 42 pkt. Do drugiej Legionovii skierniewiczanie tracą trzy oczka, a nad czwartym Zniczem Biała Piska i piątym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki mają dwa punkty przewagi. Liderem rozgrywek jest Pogoń Grodzisk Mazowiecki (50 pkt.).

Równie efektowny początek drugiej fazy rozgrywek zanotował Sokół Aleksandrów Łódzki, który w grupie spadkowej wygrał w Morągu z Huraganem 5:1. W pierwszej połowie gole dla gości strzelili Szymon Sołtysiński (10) i Igor Kania (27). Tuż po zmianie stron Sołtysiński wykorzystał rzut karny (47), w 58. minucie na listę strzelców wpisał się Kacper Dziuba, a tuż przed końcem meczu po raz trzeci w tym meczu do siatki trafił Sołtysiński. Honorową bramkę dla gospodarzy w 76. minucie zdobył Youri Roseboom

Cenne zwycięstwa odnieśli również gracze KS Kutno i Lechii Tomaszów Mazowiecki. Pierwsza z tych drużyn podejmowała Ruch Wysokie Mazowiecki. W tym spotkaniu worek z bramkami rozwiązał się po przerwie, a dwanaście minut po zmianie stron wystarczyło gospodarzom do strzelenia trzech goli. Jako pierwszy zrobił to Adrian Kralkowski (47), a później w krótkich odstępach czasu trafiali Mateusz Broź (52, z karnego) i Bartosz Bujalski (57). W 72. minucie bramkę dla gości strzelił Michał Grochowski i mecz zakończył się wygraną KS Kutno 3:1. Jeden gol mniej padł w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie Lechia 2:1 ograła Concordię Elbląg. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po trafieniu Jakuba Bojasa w 9. minucie objęli prowadzenie. Decydujące słowo należało jednak do gospodarzy. Lechia po przerwie strzeliła dwa gole, odwracając losy spotkania i zapewniając sobie trzy punkty. Na listę strzelców wpisali się: Krystian Mroczek (60) i Artur Amroziński (82).

Powodów do zadowolenia nie mieli tym razem zawodnicy RKS i Pelikana, którzy na własnych stadionach musieli uznać wyższość rywali. Radomszczanie ulegli 1:2 Ursusowi Warszawa (bramki: 0:1 Patryk Kamiński 15 - z karnego, 0:2 Patryk Kamiński 34, 1:2 Rafał Babul 35), a łowiczanie niespodziewanie ulegli 0:1 zamykającemu tabelę KS Wasilków (bramka: Jakub Jakimiuk 62).

Grupę spadkową po 22. kolejkach otwiera dziewiąty w tabeli Sokół (34 pkt.), za którym plasują się: KS Kutno (33), Pelikan, Błonianka Błonie (po 32), RKS (29) i Lechia (27). Zajmujący 22. lokatę KS Wasilków ma na koncie jedenaście oczek.

W 23. serii spotkań 10 kwietnia w grupie mistrzowskiej Unia zagra na wyjeździe ze Świtem (godz. 16), a w grupie spadkowej KS Kutno podejmie Sokoła (godz. 14), Lechia w Tomaszowie zmierzy się z Ursusem (godz. 15), do Łowicza przyjedzie Huragan (godz. 16.30), a RKS pojedzie do Zambrowa na mecz z Olimpią (godz. 15).