Bronią się przed Arką

Na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek Fortuna 1. Ligi wszystko wskazuje na to, że walka o drugie miejsce premiowane awansem do PKO BP Ekstraklasy rozstrzygnie się pomiędzy Widzewem i Arką Gdynia.

W 29. serii spotkań obie ekipy wygrały swoje mecze. Jako pierwsza zrobiła to drużyna z Trójmiasta, która zainkasowała komplet punktów na boisku czwartej w klasyfikacji Korony Kielce. Przyjezdni wygrali 2:1 i na chwilę wskoczyli na pozycję wicelidera. Spadli z niej po zakończeniu spotkania w Jastrzębiu, gdzie miejscowy GKS przegrał 0:2 z Widzewem. Zespół z Piłsudskiego cieszył się z goli w końcówkach obu części spotkania. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Kristoffer Hansen, a w 89. minucie zrobił to Karol Danielak. Swoje trafienie mógł mieć również Marek Hanousek, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Po tym zwycięstwie widzewiacy mają 56 pkt. i o dwa oczka wyprzedzają Arkę. Ta ostatnia w następnej kolejce podejmie ŁKS (27 kwietnia, godz. 20.30), natomiast Widzew przed własną publicznością zmierzy się z Koroną (26 kwietnia, godz. 20.30).