Kanonada na zakończenie

Aż dziesięć goli padło w meczu, którym reprezentacja Łódzkiego ZPN kończyła udział w krajowym finale turnieju UEFA Regions' Cup. Nasz zespół zdobył siedem z tych bramek i pewnie pokonał ekipę Lubelskiego ZPN.

Mecz zaczął się jednak lepiej dla rywali, którzy po szybkim kontrataku już w 8. minucie objęli prowadzenie. Niespełna cztery minuty później Łódzki ZPN przegrywał już 0:2. Obie bramki dla lubelskiej ekipy zdobył Damian Baran. Jeszcze przed przerwą nasz zespół zdołał jednak z nawiązką odrobić straty. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Pluta, w 35. minucie do remisu doprowadził Cezary Dominiak, a tuż przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania bramkarza Lubelskiego ZPN pokonał Igor Górniak.

Trzy minuty po zmianie stron ekipa ŁZPN wyprowadziła kolejny skuteczny atak, zwieńczony golem Macieja Witczasa. Nie był to jednak koniec kanonady. Prowadzenie podwyższali później kolejno: Kamil Pluta (65'), Cezary Dominiak (69') i Ernest Warczyk (76'). W końcówce rywalom udało się zmniejszyć rozmiary porażki i spotkanie zakończyło się wynikiem 7:3.

Turniej zakończył się zwycięstwem Dolnośląskiego ZPN, który w trzech meczach zdobył komplet 9 pkt. i nie stracił żadnego gola. Triumfator zapewnił sobie tytuł amatorskiego mistrza Polski i prawo do reprezentowania naszego kraju w międzynarodowej fazie UEFA Regions' Cup. Drugie miejsce zajął Łódzki ZPN, na trzeciej został sklasyfikowany Lubelski ZPN, a na ostatniej pozycji zakończyli rywalizację gospodarze z Wielkopolskiego ZPN.