Poznaliśmy półfinalistów

RKS Radomsko, ŁKS II Łódź, Orzeł Nieborów i Unia Skierniewice - to półfinaliści wojewódzkiego Pucharu Polski. W czterech spotkaniach ćwierćfinałowych padło aż 19 bramek!

Najwięcej emocji, goli i rzutów karnych było w Nieborowie, gdzie miejscowy Orzeł po dogrywce wygrał 5:3 z LKS Kwiatkowice. Bohaterem spotkania został Bartosz Placek, który trzy razy wpisał się na listę strzelców, zdobywając wszystkie bramki z jedenastek. Pierwszą wykonał w 75. minucie, doprowadzając do remisu 3:3. Do końca regulaminowego czasu gry ten wynik się nie zmienił, więc potrzebna była dogrywka. W niej Placek wykorzystał dwa kolejne rzuty karne, zapewniając Orłowi awans do półfinału. Przed nim bramki dla gospodarzy strzelili: Mikołaj Kamańczyk (10) i Mateusz Sobociński (51). Zespół z Kwiatkowic z pierwszego gola cieszył się po samobójczym trafieniu rywali (15), a później piłkę do siatki posyłali: Krzysztof Sut (60) oraz Łukasz Kubiak (65).

W Skierniewicach broniąca trofeum Unia 7:0 rozbiła KS Kutno. W ekipie gospodarzy łupem bramkowym podzieli się: Dawid Dzięgielewski (21), Kacper Karasek (29), Hubert Berłowski (51), Kamil Łojszczyk (55), Adrian Dudziński (61) i Piotr Kłąb (90), a jednego gola przyjezdni strzelili sobie sami (74).

W Łodzi czwartoligowe rezerwy ŁKS po zaciętym meczu ograły 2:1 Lechię Tomaszów Mazowiecki. Trzecioligowcy przyjechali w mocno rezerwowym składzie, a w ich wyjściowej jedenastce znalazło się zaledwie trzech graczy, którzy w miniony weekend rozpoczęli wygrany 1:0 ligowy mecz z Ursusem Warszawa. Jednym z nich był Patryk Jakubczyk, który podobnie jak w starciu ze stołeczną drużyną strzelił dla Lechii bramkę z rzutu karnego (39). W łódzkiej ekipie na listę strzelców wpisali się Artur Sójka (17) i Mikołaj Lipień (73).

Jako ostatni awans do półfinałów zapewnili sobie gracze RKS. Zespół z Radomska w Sieradzu wygrał z Wartą 1:0. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 43. minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym golkipera gospodarzy pokonał Rafał Babul. Spotkanie było rozgrywane przy sztucznym świetle, które w drugiej połowie nieoczekiwanie zgasło. Po kilkunastominutowej przerwie mecz został jednak wznowiony i dokończony.