Remis z mistrzyniami

Podziałem punktów zakończyło się najciekawsze starcie 6. kolejki ekstraligi kobiet. W meczu na szczycie TME SMS zremisował w Łodzi z Czarnymi Sosnowiec 1:1.

Wicemistrzynie kraju już pierwszą swoją akcję sfinalizowały golem. Do siatki rywalek trafiła Gabriela Grzybowska, która w 2. minucie wykorzystała rzut karny. Mistrzynie z Sosnowca odpowiedziały w 21. minucie trafieniem Martyny Wiankowskiej i mecz zakończył się remisem. Dla obu ekip była to pierwsza w tym sezonie strata punktów.

Po 6. kolejkach liderem jest TME SMS (16 pkt.). Drugą lokatę zajmuje Górnik Łęczna (15), a trzecią - Czarni (13 pkt. i jeden mecz zaległy). W następnej serii spotkań łodzianki zagrają na wyjeździe z Górnikiem (2 października, godz. 12).