Skuteczność na miarę sukcesu

Zawodnicy Widzewa przywieźli trzy punkty z Mielca, gdzie w meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy pokonali 3:0 miejscową Stal. Zabójczą bronią przyjezdnych okazała się skuteczność.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a po zmianie stron zespół z Piłsudskiego wyprowadził trzy ciosy, które powaliły gospodarzy na murawę. W 53. minucie wbiegający w pole karne Jordi Sanchez zagrał sobie piłkę głową, a chwilę później między nogami stojącego przy bliższym słupku bramkarza Stali umieścił ją w siatce. Osiem minut przed końcem meczu odbita przez obrońców piłka znalazła się pod nogami Dominika Kuna, który skorzystał z prezentu i zamienił na gola sytuację sam na sam z bramkarzem. W 87. minucie w szesnastce rywali Kun zagrał do Jakuba Sypka, a ten strzałem z trzynastu metrów ustalił wynik meczu na 3:0 dla Widzewa.

Po tym zwycięstwie beniaminek ma na koncie 16 pkt. i z takim dorobkiem zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli. W 11. kolejce widzewiacy podejmą częstochowski Raków (2 października, godz. 17:30).