W Krakowie od 0:2 do 2:2

Jeden punkt przywieźli z Krakowa piłkarze ŁKS. W meczu 13. kolejki Fortuna 1. Ligi łodzianie podzielili się punktami z Wisłą. Goście uratowali remis w drugiej odsłonie meczu.

Pierwsza należała do gospodarzy, którzy w 29. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mateusza Młyńskiego główkował Bartosz Jaroch i zrobiło się 1:0. Dziewięć minut później Wisła miała już dwa gole przewagi. Tym razem na listę strzelców wpisał się Luis Fernandez, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Władysława Ochrończuka

Do przerwy było więc 2:0, a po zmianie stron role się odwróciły. W 56. minucie po dośrodkowaniu Dawida Korta i trafieniu Nacho Monsalve łodzianie zdobyli bramkę kontaktową, a w 77. minucie Pirulo doprowadził do remisu. Hiszpan pokonał bramkarza rywali efektownym uderzeniem z rzutu wolnego. Był to ostatni gol tego meczu.

Przed sobotnio-niedzielnymi meczami ŁKS ma 22 pkt. i w tabeli zajmuje trzecią lokatę. W 14. kolejce ekipa z al. Unii podejmie Sandecję Nowy Sącz (14 października, godz. 20:30).