W lidze też byli lepsi

Zawodnicy Gatty Active Zduńska Wola na przestrzeni kilku dni dwukrotnie zmierzyli się z ekipą GI Malepszy Futsal Leszno. Najpierw wygrali 3:0 w 1/16 Pucharu Polski, a dzisiaj zwyciężyli 5:2 w meczu 16. kolejki Futsal Ekstraklasy.

Ligowa potyczka rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy po niespełna siedmiu minutach gry prowadzili już 2:0. Wynik otworzył Daniel Krawczyk (3), a prowadzenie Gatty Active podwyższył Michał Marciniak (7). W 18. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę, na którą zespół ze Zduńskiej Woli odpowiedział trafieniami Krawczyka (20), Mateusza Olczaka (32) i Marciniaka (34). Wynik spotkania ustalił Adrian Niedźwiedzki (38).

Po tym zwycięstwie Gatta Active awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Takim samym dorobkiem 29 pkt. legitymuje się również drugi w klasyfikacji Clearex Chorzów. Następną kolejkę zaplanowano na weekend przypadający na przełom lutego i marca. Zespół ze Zduńskiej Woli pojedzie na Górny Śląsk, gdzie zmierzy się z zajmującym siódme miejsce Piastem Gliwice.