Zima w dobrych nastrojach

W dobrych nastrojach zimową przerwę w PKO BP Ekstraklasie spędzą zawodnicy WIdzewa. Po pierwszej rudzie beniaminek z Piłsudskiego ma na koncie 29 pkt. Więcej zgromadzili jedynie gracze Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa, a tyle samo ma szczecińska Pogoń.

Z tym zespołem w ostatni weekend stycznia 2023 widzewiacy przed własną publicznością rozpoczną rundę rewanżową. W inauguracyjnej kolejce bieżącego sezonu Pogoń w Szczecinie wygrała z Widzewem 2:1. Na wyjeździe podopieczni Janusza Niedźwiedzia rozegrali również ostatnie spotkanie pierwszej fazy rozgrywek. Efekt był jednak znacznie lepszy niż podczas premiery, gdyż wywieźli trzy punkty z Kielc, gdzie pokonali 1:0 Koronę. Gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry strzelił Mato Milos. Wcześniej (59. minuta) gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Po strzale Bartosza Śpiączki skutecznie interweniował Henrich Ravas.

Na półmetku rywalizacji na pierwszym miejscu jest Raków Częstochowa, który w siedemnastu meczach zdobył 41 pkt. Dziesięć oczek traci do lidera druga w klasyfikacji Legia Warszawa, która jednak w niedzielny wieczór zagra jeszcze ze Śląskiem we Wrocławiu. Pogoń i Widzew mają po 29 pkt., a piąta Wisła Płock i szósty Lech Poznań zgromadziły po dwadzieścia osiem oczek. Zespół z Wielkopolski ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Miedzią w Legnicy (1 lutego 2023).