fot. Tomasz Szcześniak

Odszedł Tomasz Szcześniak

Odszedł Tomasz Szcześniak


Po raz kolejny grudzień jest smutnym miesiącem dla piłkarskiej rodziny w Łódzkiem. Tuż przed końcem roku 2017 pożegnaliśmy m.in. Stanisława Terleckiego i Adamam Szubielskiego, teraz odszedł Tomasz Szcześniak. Jako piłkarz i trener zawsze walczył do końca, jednak śmiertelna choroba pozbawiła go szans na zwycięstwo.

Tomek urodził się 31 października 1974 w Głownie i w rodzinnym mieście spędził większość swojej piłkarskiej i trenerskiej kariery. Przez osiem sezonów bronił barw miejscowej Stali, ale z boiska pamiętają go również kibice Pelikana Łowicz, Sokoła Aleksandrów Łódzki i Zjednoczonych Stryków. W tym ostatnim klubie przez siedem lat był szkoleniowcem. Na ławce trenerskiej Zjednoczonych usiadł w roku 2008, a opuścił ją pod koniec listopada 2015, by wrócić do Stali. Macierzysty klub okazał się ostatnim przystankiem w jego karierze.

 

Szcześniak od kilku lat walczył z wyniszczającą chorobą i był moment, w którym wydawało się, że wyjdzie zwycięsko z tego starcia. Niestety, po chwilowej poprawie dającej nadzieję na całkowite wyleczenie choroba zadała kolejny cios. Tym razem śmiertelny. Tomasz Szcześniak zmarł w środę 19 grudnia, jednak na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony.

 

Foto: stalglowno.futbolowo.pl