Ósemka coraz dalej

Zawodnicy Widzewa powoli oddalają się od czołowej ósemki, która po zakończeniu rundy rewanżowej będzie walczyła w fazie play off Fogo Futsal Ekstraklasy. W 22. kolejce beniaminek w hali MOSiR przy ulicy Małachowskiego przegrał 2:3 z FC Reiter Toruń.

Już w 5. minucie prowadzenie zapewnił przyjezdnym Daniel Gallego Garcia. Na to trafienie gospodarze odpowiedzieli dziewiętnaście minut później golem Daniela Krawczyka. Dwa kolejne były jednak udziałem zespołu z Torunia. W 28. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Garcia, a trzecią bramkę dla przyjezdnych zdobył Patryk Szczepaniak (32'). Kilkadziesiąt sekund później po samobójczym golu Remigiusza Sychalskiego zrobiło się 2:3 i takim rezultatem mecz się zakończył.

Po rozegraniu dwudziestu dwóch spotkań Widzew ma 25 pkt. i aktualnie jest na dziesiątej pozycji. Czołową ósemkę zamyka BSF ABJ Bochnia (28 pkt.), który 13 marca podejmie Piasta Gliwice. Widzewiacy kolejne spotkanie mają zaplanowane na 18 marca. Tego dnia beniaminek zagra na wyjeździe z Cleareksem Chorzów (godz. 16:00).