fot. Kadra U-15 dziewcząt

Łódzkie na czele

Po dwóch turniejach kadr wojewódzkich dziewcząt U-15 liderem rozgrywek jest reprezentacja Łódzkiego ZPN, która w sześciu meczach zgromadziła 16 pkt. Podopieczne Sebastiana Papisa i Anny Kaźmierczak mają aktualnie pięć oczek przewagi nad Mazowieckim ZPN, który będzie gospodarzem trzeciego turnieju.


Drugi odbył się w Kostomłotach k. Kielc. Łodzianki w trzech meczach nie straciły żadnego gola. Rywalizację rozpoczęły od bezbramkowego remisu z Lubelskim ZPN, a później pewnie pokonały drużyny z województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. Gospodyniom zaaplikowały trzy gole (Wiktoria Malczewska, Inez Sikora, Nikola Maślak), a reprezentantkom Mazowsza – cztery (Nikola Maślak 2, Amelia Majtczak, Wiktoria Malczewska).

Podczas turnieju w Świętokrzyskiem barw ŁZPN broniły: Paulina Żegota, Wiktoria Malczewska, Amelia Janiak, Julianna Kutkowska, Klaudia Kiełczewska, Sandra Kowalska, Martyna Bartczak, Julia Damilak, Inez Sikora, Martyna Rybak, Julia Kotas, Aleksandra Grzelak, Nikola Maślak, Amelia Majtczak, Wiktoria Karolska i Oliwia Druch. I trener: Sebastian Papis, II trener: Anna Kaźmierczak.

Wyniki drugiego turnieju:

Lubelski ZPN – Łódzki ZPN 0:0

Mazowiecki ZPN – Świętokrzyski ZPN 4:0

Mazowiecki ZPN – Lubelski ZPN 3:1

Świętokrzyski ZPN – Łódzki ZPN 0:3

Lubelski ZPN – Świętokrzyski ZPN 2:2

Łódzki ZPN – Mazowiecki ZPN 4:0

Tabela drugiego turnieju:

  1. Łódzki ZPN 7 pkt. bramki 7-0
  2. Mazowiecki ZPN 6 pkt. bramki 7-5
  3. Lubelski ZPN 2 pkt. bramki 3-5
  4. Świętokrzyski ZPN 1 pkt. bramki 2-9

Tabela po dwóch turniejach:

  1. Łódzki ZPN 16 pkt. bramki 17-3
  2. Mazowiecki ZPN 9 pkt. bramki 12-9
  3. Lubelski ZPN 8 pkt. bramki 8-9
  4. Świętokrzyski 1 pkt. bramki 5-18

Dwa kolejne turnieje – na Mazowszu i w Lubelskiem – zostaną rozegrane wiosną 2021. Po zakończeniu rywalizacji grupowej zespoły z miejsc 1. i 2. awansują do fazy finałowej, która w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wyłoni najlepszy zespół w kraju.

 

W tym roku kadra ŁZPN ma jeszcze w planach towarzyski turniej, który ma się odbyć 22 listopada w Łodzi. Oprócz zespołu gospodarzy wystąpi w nim zespół Wielkopolskiego ZPN i prawdopodobnie Śląskiego ZPN (brak jeszcze potwierdzenia).