fot. fot.: Lens Strong

ŁKS i Lechia w Warszawie

Już po raz czwarty zespoły U-11 i U-12 walczyć będą o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W sobotę i niedzielę w warszawskich halach OSiR Wola i OSiR Bemowo wystąpią zwycięzcy kwalifikacji wojewódzkich. Region łódzki reprezentować będą drużyny ŁKS (U-11) i Lechii 1923 Tomaszów Mazowiecki (U-12).


Do rywalizacji w obu kategoriach wiekowych staną łącznie 32 zespoły. W sobotę 13 lutego swoje mecze będą rozgrywać chłopcy urodzeni w roku 2010 i młodsi. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy. Zespół z Łodzi znalazł się w grupie A, w której zagrają również: UKS Gol Brodnica, MKS Parasol Wrocław i Znicz Pruszków. Dzień później do rywalizacji przystąpią zespoły rocznika 2009. Rywalami Lechii w grupie C będą: KKP Korona Kielce, Arkonia Szczecin i SI Arka Gdynia. Po dwie czołowe ekipy z każdej grupy awansują do pucharowej fazy rozgrywek.

Rocznik 2010

Rocznik 2009

Przed nami rozgrywki, które jak co roku cieszą się wielką popularnością oraz zainteresowaniem. Jestem przekonany, że czekają nas kolejne wielkie emocje. Ubiegłoroczne zmagania stały na wysokim poziomie. Młodzi piłkarze zaprezentowali duże umiejętności i liczę, że w najbliższy weekend będzie tak samo. Rywalizację młodych piłkarzy obserwować będą przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz trenerzy naszych reprezentacji narodowych. Jestem przekonani, że w naszych notesach znajdą się kolejne nazwiska utalentowanych zawodników. Życzę powodzenia i dobrej zabawy – powiedział podczas losowania grup prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Z powodu pandemii koronawirusa impreza odbywać się będzie bez udziału publiczności. Wychodząc naprzeciw rodzinom i kibicom uczestników zmagań transmisję z całego turnieju przeprowadzi portal Łączy Nas Piłka. Mecze fazy grupowej od godziny 9:00 będą do obejrzenia tylko na tym portalu, a faza półfinałowa z komentarzem będzie dostępna od godziny 17 na otwartym kanale YouTube.