fot. logo F1L

ŁKS już bez Stawowego

Wojciech Stawowy nie jest już trenerem piłkarzy ŁKS. Po remisie 2:2 w sobotnich derbach Łodzi klub z al. Unii Lubelskiej 2 poinformował, że umowa ze szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron. Jego następcą został Ireneusz Mamrot.


Do łódzkiego klubu Stawowy trafił na początku maja 2020, po pięcioletnim rozbracie z seniorską piłką. Z ŁKS podpisał umowę mającą obowiązywać do końca czerwca 2022, jednak na stanowisku nie przetrwał nawet jednego roku. W okresie dziesięciu miesięcy poprowadził ŁKS w 33 oficjalnych meczach, w których zanotował 14 zwycięstw, 4 remisy i 15 porażek. Po wspomnianym remisie 2:2 z Widzewem ekipa z al. Unii w tabeli Fortuna 1. Ligi spadła na trzecią lokatę, opuszczając tym samym miejsce dające bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. W ośmiu minionych kolejkach na 24 możliwe do zdobycia punkty ŁKS wywalczył tylko pięć.

Następcą Stawowego został Mamrot, który jesienią prowadził Arkę Gdynia. Asystentem nowego szkoleniowca będzie Adrian Siemieniec, z którym Mamrot współpracuje od 2014 roku. Umowa z następcą Stawowego została podpisana do czerwca 2022.