ŁKS nadal bez punktu w 2024 roku

W zaległym spotkaniu 17. kolejki PKO Ekstraklasy ŁKS przegrał w Mielcu ze Stalą 0:1 (0:1). Drużyna Marcina Matysiaka nadal nie wywalczyła więc nawet jednego punktu w 2024 roku i jej szanse na utrzymanie w lidze stają się czysto teoretyczne.

Pierwotnie mecz miał odbyć się na początku grudnia, ale wówczas w Mielcu spadł śnieg, który uniemożliwił grę w piłkę. Stal od początku zdominowała ŁKS, który miał problemy z wyjściem z własnej połowy. Jedyna bramka w tej połowie padła w w 27. minucie, po trafieniu Ilji Szkurina.

Po przerwie ŁKS starał się odrobić straty, zaatakował śmielej bramkę Mateusza Kochalskiego, ale Stal broniła się z wyczuciem i nie dała strzelić nawet wyrównującego gola. W niedzielę (3 marca) ŁKS podejmie Puszczę Niepołomice, a mecz na stadionie imienia Władysława Króla rozpocznie się o 12:30.

Stal Mielec – ŁKS Łódź 1:0 (1:0)
Bramka: Ilja Szkurin 27

ŁKS: Bobek – Szeliga (70′ Młynarczyk), Mammedov ż, Flis, Durmisi ż – Pirulo (46′ Dankowski), Ceijas (61′ Letniowski), Ramirez, Mokrzycki, Balić ż (90′ Głowacki) – Jurić (46′ Janczukowicz).