ŁKS odpadł z Pucharu Polski

ŁKS nie zagra w 1/8 finału Pucharu Polski. Mimo niezłej gry zespół Piotra Stokowca przegrał po dogrywce z finalistą poprzedniej edycji - Rakowem Częstochowa 0:2. Tym samym w rozgrywkach pozostał tylko Widzew Łódź, który 8 listopada zmierzy się w Puławach z miejscową Wisłą.

Gra ŁKS była zupełnie inna niż kilka dni temu w przegranym 0:5 spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Łodzianie grali twardo, nie odpuszczali i nie pozwolili Rakowi na strzelenie bramki w regulaminowym czasie gry. Duży wpływ na to, co wydarzyło się w drugiej części dogrywki miała sytuacja z 100 minuty. Wprowadzony za Kaya Tejana Piotr Janczukowicz obejrzał drugą żółtą kartkę i osłabił swój zespół. Raków zwietrzył swoją szansę i strzelił dwa gole. Dawida Arndta pokonali: Władysław Koczergin i Ben Lederman.

ŁKS Łódź – Raków Częstochowa 0:2 – po dogrywce (0:0, 0:0)
Bramki: Władysław Koczergin 109, Ben Lederman 120

ŁKS: Arndt – Szeliga, Gulen, Marciniak (46′ Nacho Monsalve), Tutyskinas ż (58′ Dankowski) – Glapka, Małachowski, Louveau (46′ Lorenc), Hoti ż, Fase (76′ Ramirez) – Tejan ż (74′ Janczukowicz ż, cz)