ŁKS z pierwszym zwycięstwem

ŁKS Łódź wreszcie zagrał tak, jak tego oczekują kibice i sympatycy dwukrotnego mistrza Polski. Zespół Jakuba Dziółki pokonał w Grodzisku Wielkopolskim Wartę Poznań 4:2 (2:0) i tym samym dopisał do swojego dorobku pierwszy w tym sezonie komplet punktów.

W 25. minucie ŁKS wygrywał 2:0, a pięknej urody bramki zdobyli: Andreu Arasa i Antoni Młynarczyk. Jeszcze więcej bramek padło po przerwie.

Warta, po zmianie stron, zaczęła grać lepiej i już w 49. minucie było 1:2. Łukasza Bombę pokonał Jakub Bartkowski. 120 sekund później ŁKS odzyskał dwubramkowe prowadzenie za sprawą Stefana Feiertaga. W 55. minucie gospodarze ponownie złapali kontakt, a piłkę do siatki skierował Bartosz Szeliga. Bramkę zamykającą wynik strzelił w 75. minucie Michał Mokrzycki przypieczętowując wygraną ŁKS.

Warta Poznań – ŁKS Łódź 2:4 (0:2)
Bramki: Jakub Bartkowski 49, Bartosz Szeliga 55 – Andreu Arasa 24, Antoni Młynarczyk 25, Stefan Feiertag 51, Michał Mokrzycki 75

ŁKS: Bomba – Dankowski, Gulen, Mihaljević ż (81′ Tutyskinas), Głowacki – Arasa (90′ Kelechukwu Ibe-Torti), Kupczak, Mokrzycki, Łabędzki (67′ Wysokiński), Młynarczyk (67′ Zając) – Feiertag ż