fot. CLJ U-18

ŁKS zastąpi UKS SMS

Wiosną w rozgrywkach grupy A Centralnej Ligi Juniorów U-17 Łódzki Związek Piłki Nożnej nadal będzie miał dwóch reprezentantów. Co prawda po jesiennej części sezonu z degradacją musiała się pogodzić drużyna UKS SMS Łódź, ale jej miejsce zajął ŁKS.


Po wygraniu rozgrywek wojewódzkich łodzianie o prawo występów w CLJ walczyli w barażach z Olimpią Elbląg. Na wyjeździe zwyciężyli 2:1, a na własnym boisku pokonali rywali 3:1. Tym samym ŁKS dołączył do Widzewa, który w grupie A CLJ U-17 zajął jesienią piątą lokatę.

Drugim beniaminkiem została Escola Varsovia. Ten zespół w barażach wygrał rywalizację z Talentem Białystok i zajął miejsce Ząbkovii Ząbki.

Wspomniany wyżej UKS SMS pożegnał się dzisiaj z CLJ wyjazdowym spotkaniem z warszawską Polonią. I było to bolesne rozstanie. W zaległym starciu 13. kolejki łodzianie przegrali w stolicy 1:5. Drużyna z Milionowej zakończyła więc rozgrywki na siódmej pozycji, mając na koncie 12 pkt. - pięć mniej od Stomilu Olsztyn i Widzewa. Pierwszą lokatę zajęła Legia Warszawa (32 pkt.).