Łodzianie na czele

Po 25. kolejkach tabelę grupy I trzeciej ligi otwierają rezerwy ŁKS. Łodzianie zasiedli w fotelu lidera po zwycięstwie 2:0 z Lechią Tomaszów Mazwiecki.

W meczu rozegranym na obiekcie MOSiR Minerska gospodarze w każdej połowie strzelili po jednym golu. Przed przerwą tomaszowskiego bramkarza pokonał Igor Lambrecht, który w 34. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Artemijusa Tutyskinasa i wślizgu Oskara Koprowskiego sfinalizował akcję posyłając piłkę do siatki. Po zmianie stron na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry podanie Wiktora Kościuka na gola zamienił Damian Nowacki.

Gospodarze triumfowali również w drugim meczu z udziałem drużyn z naszego regionu. W Nieborowie Unia Skierniewice wygrała z Pelikanem Łowicz 2:1, a szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła w ostatnim kwadransie meczu. Po pierwszej połowie na prowadzeniu był Pelikan, dla którego w 15. minucie gola zdobył Jakub Pawlicki. Na odpowiedź Unii trzeba było czekac do 75. minuty i skutecznej główki Tomasza Bały. Pięć minut poźniej ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny, zapewniając skierniewickiej drużynie komplet punktów.

Rzut karny przesądził też o wyniku meczu w Sieradzu, gdzie Warta przegrała 1:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Obie bramki dla przyjezdnych zdobył Arkadiusz Ciach. Po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 11. minucie, a cztery minuty przed końcem meczu zamienił na gola jedenastkę. Honorowe trafienie dla beniaminka zaliczył w 55. minucie Bartłomiej Kręcichwost. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką został ukarany trener Warty Przemysław Cecherz.

Po sobotnich meczach otwierający tabelę ŁKS II oraz druga w klasyfikacji Pogoń Grodzisk Mazowiecki mają po 47 pkt. i o jedno oczko wyprzedzają Mławiankę Mława. Szósta w klasyfikacji Lechia ma 44 pkt., a ósma Unia - 42. Jedenastą lokatę zajmuje Pelikan (29), natomiast na szesnastej jest Warta (19), która wróciła do strefy spadkowej i do miejsca dającego utrzymanie traci trzy oczka.

W 26. kolejce 29 kwietnia Lechia podejmie Unię (godz. 17:00), ŁKS w Ostródzie zagra z Sokołem (godz. 16:00), a Warta na wyjeździe będzie walczyła z Mławianką (godz. 17:00). Dzień później Pelikan zmierzy się z Legionovią Legionowo (godz. 12:00).