Łodzianie sięgnęli po złoto!

Piłkarze UKS SMS zdobyli tytuł mistrza Polski do lat 17! W rozegranym w Ząbkach finałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-17 łodzianie po dogrywce pokonali 2:1 poznańskiego Lecha.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna z Wielkopolski, która w 11. minucie objęła prowadzenie po golu strzelonym przez Huberta Szulca. Ekipa z Milionowej jeszcze przed przerwą odrobiła jednak stratę. W 35. minucie przed bramką Lecha doszło do sporego zamieszania, po którym piłka trafiła do Marcela Lachowicza, a ten z bliska doprowadził do remisu. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy, a także do zakończenia drugiej połowy. W tej sytuacji konieczna więc była dogrywka, w której lepsi okazali się podopieczni Mariusza Soleckiego. Niewiele jednak brakowało, by w dodatkowym czasie gry znów musieli odrabiać straty. Na wysokości zadania stanął jednak Filip Chadała, który obronił rzut karny wykonywany przez Kacpra Sommerfelda. A później nadeszła 97. minuta, w której Karol Łysiak posłał piłkę do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego! Ten gol zapewnił łódzkiej ekipie zwycięstwo i tytuł najlepszej drużyny w kraju do lat 17.