Łodzianie zmienili lidera

Po 12. kolejce w grupie I trzeciej ligi zmienił się lider. Duży udział mieli w tym gracze ŁKS II, którzy w Nowym Dworze Mazowieckim wygrali 2:0 ze Świtem.

Już w 6. minucie samobójcze trafienie zaliczył Sebastian Cuch, a trzy minuty po przerwie z błędu bramkarza rywali skorzystał Marcel Wszołek, ustalając wynik spotkania na 0:2. Po tej porażce Świt opuścił pierwsze miejsce w tabeli, a na fotel lidera wskoczyła Legionovia Legionowo. Obie ekipy mają po 25 pkt.

Rezerwy pierwszoligowego ŁKS mają dziesięć oczek mniej i z takim dorobkiem są na pozycji dziesiątej. Przed nimi plasują się m.in. trzy inne ekipy z naszego regionu: Unia Skierniewice (5. miejsce, 21 pkt.), Lechia Tomaszów Mazowiecki (7. miejsce, 19 pkt.) i Pelikan Łowicz (8. miejsce, 19 pkt.).

Unia w 12. kolejce przegrała 2:3 z Bronią w Radomiu. Po golach Bartłomieja Nowaka (15') i Marcina Szymczaka (27', z karnego) gospodarze prowadzili 2:0. W 35. minucie Kamil Sabiłło strzelił gola kontaktowego, jednak miejscowi odpowiedzieli trafieniem Xahne-Georgia Reid (48', z karnego) i przez większość drugiej połowy utrzymywali bezpieczny dystans. Dwie minuty przed końcem spotkania na listę strzelców wpisał się Konrad Kowalczyk, ale na doprowadzenie do remisu gościom nie starczyło już czasu.

Pełną pulę zgarnęła natomiast Lechia, która przed własną publicznością pokonała 3:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Dwa gole zdobył Adam Nowak (23', 40'), a wynik meczu ustalił Bartosz Snopczyński (82').

Jeden punkt wywalczyli gracze Pelikana, którzy na wyjeździe zremisowali 1:1 z Błonianką Błonie. Gospodarze objęli prowadzenie w 26. minucie, po bramce Kacpra Siudaka. Stan rywalizacji w 84. minucie wyrównał Szymon Sołtysiński.

Podziałem punktów zakończyło się również spotkanie w Sieradzu, gdzie Warta bezbramkowo zremisowała z Pilicą Białobrzegi. Po tym meczu beniaminek ma 8 pkt. i zajmuje szesnaste miejsce w tabeli. Do lokaty dającej utrzymanie sieradzanie tracą dwa oczka.

W 13. kolejce 22 października ŁKS II podejmie Mławiankę Mława (godz. 12), Unia zagra ze Świtem (godz. 14), a Warta w Zambrowie zmierzy się z Olimpią (godz. 14). Dzień później zostanie rozegrane spotkanie Pelikana z Lechią (godz. 12).