Łodzianki mistrzyniami Polski!

Historyczny sukces osiągnęły piłkarki TME SMS Łódź. Zespół prowadzony przez Marka Chojnackiego na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek ekstraligi kobiet zapewnił sobie mistrzostwo Polski!

Wywalczenie tytułu najlepszej drużyny w kraju łodzianki przypieczętowały na stadionie krakowskiej Prądniczanki, na którym mierzyły się z drużyną AZS UJ Kraków. Po golach Anny Rędzi i Dominiki Kopińskiej przyjezdne wygrały to spotkanie 2:1.

Już w 5. minucie Rędzia znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką rywalek i nie miała problemów z jej wykorzystaniem. Kwadrans później zrobiło się jednak nerwowo, gdyż po rzucie rożnym do remisu doprowadziła Katarzyna Daleszczyk. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 1:1, a druga odsłona wykreowała nową bohaterkę. Została nią Kopińska, która efektownym strzałem z kilkunastu metrów zapewniła swojej drużynie zwycięstwo i mistrzowską koronę.

Sukces podopiecznych Chojnackiego świętowała na trybunach liczna grupa łódzkich kibiców, wśród których byli włodarze klubu z Milionowej - dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego Roman Stępień oraz prezes UKS SMS Janusz Matusiak.

Po ostatnim gwizdku sędziego w łódzkiej ekipie polał się szampan, jednak oficjalne świętowanie zaplanowano na 29 maja. Tego dnia przy Milionowej nowe mistrzynie Polski podejmą Olimpię Szczecin. Mecz rozpocznie się o godzinie 10.15. Po ostatnim gwizdku łodzianki odbiorą puchar i złote medale mistrzostw Polski, a później rozpocznie się mistrzowska feta.

AZS UJ Kraków – TME SMS Łódź 1:2 (1:1). Bramki: 0:1 Anna Rędzia (5), 1:1 Katarzyna Daleszczyk (20), 1:2 Dominika Kopińska (60). TME SMS: Oliwia Szperkowska - Jurina Enjo, Katarzyna Konat, Wiktoria Zieniewicz, Julia Kolis, Ernestina Abambila, Gabriela Grzybowska, Dominika Gąsieniec (61 Nadia Krezyman), Klaudia Jedlińska (83 Natalia Rohn), Anna Rędzia (90+3 Magdalena Dąbrowska) - Dominika Kopińska.