fot. Łódzki ZPN

Łodzianki z brązowymi medalami!

Na trzecim miejscu reprezentacja Łódzkiego ZPN zakończyła rywalizację w pierwszej edycji piłkarskich Mistrzostw Polski Kobiet 35+. W meczu o brązowy medal podopieczne Wioli Miazio po rzutach karnych pokonały Śląski ZPN. W finale Dolnośląski ZPN okazał się lepszy od ekipy Małopolskiego ZPN.


Turniej rozgrywany na obiekcie MOSiR Minerska w Łodzi obserwowali m.in.: wiceprezesi Polskiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak (szef ŁZPN) i Henryk Kula (prezes Śląskiego ZPN), członek zarządu PZPN i prezes Pomorskiego ZPN Radosław Michalski oraz przewodniczący Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego ŁZPN Janusz Matusiak, którzy po zakończeniu zmagań wręczali medale, puchary i nagrody rzeczowe.

Było to zwieńczenie dwudniowych zmagań, w trakcie których rozegrano wiele emocjonujących spotkań. Bardzo zacięte były oba półfinały. W pierwszym Łódzki ZPN przegrał 2:3 z Małopolskim ZPN, a w drugim Dolnośląski ZPN pokonał 2:1 drużynę Śląskiego ZPN. W meczach o medale ponownie zmierzyły się więc zespoły, które w sobotę rywalizowały ze sobą w grupach.

W grupie A ŁZPN pokonał śląską ekipę 7:4, jednak w spotkaniu o brąz łodzianki dopiero w rzutach karnych przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 3:3, a serię karnych gospodynie turnieju wygrały 3:1. W drużynie prowadzonej przez trener Miazio grały: Marzena Salamon, Ewa Szmitka, Żaneta Nowak, Zofia Kucharska, Angelika Markowska, Katarzyna Stamburska, Sylwia Własny, Elżbieta Kapelak, Marta Pawlik, Magda Murawaniecka, Aleksandra Kurczewska i Marzena Mikołajczyk. 

Odmienny przebieg od sobotniego starcia miało również spotkanie finałowe. W meczu grupy B Dolnośląski ZPN dopiero w ostatniej akcji zapewnił sobie wygraną 2:1 nad zespołem z Małopolski. W starciu o złoto ponownie zwyciężył, ale już bez większych problemów. W wygranej 7:1 największy udział miała Alicja Pawlak, która zdobyła cztery bramki. Później odebrała nagrodę dla najlepszej zawodniczki mistrzostw. Jej koleżanka z zespołu Marta Dobrowolska została najlepszą bramkarką, a nagroda dla królowej strzelczyń trafiła w ręce Marty Zielińskiej z Wielkopolskiego ZPN (20 goli).

Zespół Zielińskiej wygrał niedzielny trójmecz o miejsca 5-7. Szóstą lokatę zajął Pomorski ZPN, a na siódmej zakończył rywalizację Warmińsko-Mazurski ZPN.

Końcowa klasyfikacja piłkarskich Mistrzostw Polski Kobiet 35+:

1. Dolnośląski ZPN

2. Małopolski ZPN

3. Łódzki ZPN

4. Śląski ZPN

5. Wielkopolski ZPN

6. Pomorski ZPN

7. Warmińsko-Mazurski ZPN

Foto: Radosław Jóźwiak

​Mistrzostwa Polski Kobiet 35+