fot. FC APP współpraca

ŁZPN nawiązał współpracę z FC.APP

Przyśpieszenie procesu organizacji sparingów i turniejów, budowanie bazy scoutingowej, poprawa komunikacji – to kluczowe korzyści płynące z używania FC.APP. To narzędzie, z którego powinien korzystać każdy kto związany jest z piłką nożną. FC.APP udostępniona zostanie darmo wszystkim trenerom z ŁZPN.


Tym samym Łódzki Związek Piłki Nożnej stał się pierwszym województwem w Polsce, które wdrożyło w swoje struktury FC.APP. - Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania i otwartości na innowacje Prezesa Adama Kaźmierczaka. Ten innowacyjny krok ŁZPN może służyć jako inspiracja dla innych wojewódzkich związków piłkarskich w Polsce - mówi Rafał Warchoł, przedstawiciel firmy.

- Tu się nie było nad czym zastanawiać. Musimy iść z duchem czasu i wprowadzać do piłki nowe rozwiązania. Dziś każdy ma smartfona i każdy może korzystać z tego narzędzia. Zachęcamy do pobierania i działania. Wszystko w aplikacji jest intuicyjne i łatwo się w niej odnaleźć - ocenia FC.APP Adam Kaźmierczak, prezes ŁZPN.

Misja FC.APP koncentruje się na usprawnieniu pracy trenerów, aby mogli oni skupić się głównie na treningach i edukacji, zamiast na żmudnych obowiązkach administracyjnych. - Aplikacja została stworzona przez osobę z doświadczeniem w zarządzaniu wieloma akademiami piłkarskimi oraz w zatrudnianiu szerokiego grona trenerów. Twórca FC.APP, z głębokim zrozumieniem dla wyzwań stojących przed trenerami, opracował narzędzie, które dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, ma na celu nie tylko unikanie dodatkowych obciążeń administracyjnych, ale przede wszystkim ich znaczną redukcję - dodaje Warchoł.

Korzyści dla trenerów:
- przegląd turniejów i sparingów
- natychmiastowa organizacja wydarzeń, również turniejów ligowych
- automatyzacja procesów (harmonogram, komunikacja)

Korzyści dla akademii:
- optymalizacja pracy trenerów
- oszczędność/dodatkowy przychód (banery sponsorskie, ograniczenie pracy ludzi i inne)
- automatyczne raporty zawodników

Korzyści dla zawodników/rodziców:
- profil zawodnika z publicznym archiwum meczów i statystyk
- dostęp do harmonogramów i wyników
- potwierdzanie powołań

Link do pobrania