Śląsk pokazał moc

Piłkarze UKS SMS bardzo dobrze zaczęli konfrontację z wrocławskim Śląskiem i po pół godzinie gry prowadzili 2:0. W dalszej części spotkania goście pokazali jednak, że nieprzypadkowo otwierają tabelę Centralnej Ligi Juniorów U-18 i straty odrobili z nawiązką.

Mecz 12. kolejki ułożył się dla łodzian bardzo dobrze. Już w pierwszej minucie ekipa z ul. Milionowej zaskoczyła rywali i po trafieniu Piotra Woźnikiewicza objęła prowadzenie. Gdy ten sam zawodnik w 30. minucie podwyższył na 2:0 wydawało się, że gospodarze będą w stanie sprawić miłą niespodziankę. Niestety, lider rozgrywek okazal się jednak bardzo mocny i odwrócił losy spotkania. Jeszcze przed przerwą na gole Woźnikiewicza dwoma bramkami odpowiedział Kacper Głowieńkowski (33’ i 40’), a po zmianie stron graczy UKS SMS pogrążyli: Hubert Konstanty (72’) i Ryszard Jakubiak (90’).

Po rozegraniu jedenastu spotkań łodzianie mają na koncie 13 pkt. i w tabeli zajmują aktualnie ósme miejsce. Na prowadzeniu jest Śląsk, który zgromadził 27 pkt. Pozostałe mecze 12. serii będą rozgrywane dzisiaj, jutro i w sobotę. W środę 4 listopada UKS SMS w samo południe na własnym boisku rozpocznie natomiast zaległy mecz z Jagiellonią Białystok (spotkanie z 10. kolejki).