fot. Polska - Portugalia

Środa z Portugalią

Już w nadchodzą środę reprezentacja Polski w futsalu w łódzkiej Atlas Arenie rozegra rewanżowy mecz z Portugalią w ramach eliminacji Futsal Euro 2022. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16 i będzie transmitowane na antenie TVP Sport.


W kwalifikacjach Polska znalazła się w grupie 8, w której oprócz aktualnych mistrzów Starego Kontynentu są również reprezentacje Czech i Norwegii. Eliminacje biało-czerwoni rozpoczęli w miniony piątek, remisując na wyjeździe z Portugalią. Na boisku obrońców tytułu podopieczni Błażeja Korczyńskiego byli blisko sprawienia ogromnej niespodzianki. Polacy prowadzili już 2:0, ale mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2.

Rewanż z Łodzi z pewnością będzie jeszcze większym wyzwaniem, gdyż rywale zrobią wszystko, by powetować sobie niespodziewaną stratę punktów. W rankingu UEFA Polska sklasyfikowana jest na 19. pozycji, a broniąca mistrzostwa Europy Portugalia na drugim. Faworytem środowej potyczki będą więc goście, z którymi naszym reprezentantom udało się wygrać tylko jedno z czternastu dotychczasowych spotkań. Ten historyczny sukces biało-czerwoni odnieśli w roku 2000. Mamy nadzieję, że Łódź okaże się szczęśliwa dla naszych zawodników i w Atlas Arenie Polacy po raz drugi w historii pokonają znacznie wyżej notowanych Portugalczyków.

Dziennikarze zainteresowani obsługą meczu Polska – Portugalia muszą dzisiaj do godziny 23.59 złożyć wniosek akredytacyjny za pośrednictwem media.pzpn.pl. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią COVID-19, do dyspozycji dziennikarzy oddano 18 miejsc na trybunie prasowej, a także 16 miejsc dla fotoreporterów. Wszyscy dziennikarze i fotoreporterzy otrzymają indywidualną odpowiedź odnośnie akceptacji bądź odrzucenia ich wniosku.

Polska - Portugalia