3:2 - takim wynikiem upamiętnili legendę

3:2 to wynik, który każdemu kibicowi Widzewa Łódź przypomina najpiękniejsze chwile pod wodzą legendarnego Franciszka Smudy. Wygrana przy Łazienkowskiej z Legią i zwycięska porażka w Kopenhadze dająca awans do Ligi Mistrzów. W spotkaniu otwierającym 6. kolejkę PKO Ekstraklasy Widzew upamiętnił zmarłego kilka dni temu trenera, wygrywając z Radomiakiem Radom 3:2 (2:1).

W 18. minucie Fran Alvarez pokonał Macieja Kikolskiego i widzewiacy objęli prowadzenie. Cztery minuty przed przerwą na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Imad Rondić. Radomiak jeszcze przed zejściem do szatni strzelił kontaktowego gola, a Rafał Gikiewicz skapitulował po uderzeniu Leonardo Rochy.

Do 75. minuty utrzymywał się wynik z pierwszej połowy. Wtedy to na 3:1 podwyższył Mateusz Żyro. Gości stać było jeszcze na trafienie Zie Ouattary, ale na więcej widzewiacy już nie pozwolili.

Widzew Łódź – Radomiak Radom 3:2 (2:1)
Bramki: Fran Alvarez 18, Imad Rondić 42, Mateusz Żyro 75 – Leonardo Rocha 45, Zie Ouatarra 77

Widzew: Gikiewicz – Krajewski, Żyro, Ibiza, Silva – Sypek (60′ Klimek), Alvarez, Hanousek (80′ Shehu), Łukowski (71′ Kerk), Cybulski (60′ Gong) – Rondić (72′ Sobol)

W 7. kolejce Widzew zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski Jagiellonią Białystok. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (1 września) o 20:15.