fot. Puchar Polski W Futsalu Kobiet

Puchar Polski Futsal Kobiet

Puchar Polski w Futsal Kobiet


Zawodniczki ULKS MOSiR Sieradz I wygrały turniej wojewódzkiej fazy rozgrywek o Puchar Polski w Futsalu Kobiet. W meczu finałowym sieradzanki wygrały 2:1 z Kotanem Ozorków.

Turniej rozegrano w nowej hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego przy al. Unii Lubelskiej w Łodzi. Była to już druga impreza organizowana przez ŁZPN na tym obiekcie. W listopadzie odbył się tu turniej chłopców rocznika 2008, w którym główną nagrodą był puchar ufundowany przez prezesa Miejskiej Areny Kultury i Sportu Krzysztofa Maciaszczyka. Dobra współpraca ŁZPN z MAKiS pozwala sądzić, że w niedalekiej przyszłości na obiektach zarządzanych przez spółkę ponownie pojawią się uczestnicy imprez firmowanych przez łódzki związek piłkarski.

W futsalowym PP kobiet do walki przystąpiło dziesięć drużyn, które w pierwszej fazie rozgrywek rywalizowały w dwóch grupach. Po tym etapie rywalizacji w grze zostały cztery ekipy. Z grupy A awans do półfinałów zapewniły sobie LUKS Astoria Szczerców Junior i AZS UMED Łódź, a w grupie B premiowane miejsca zajęły ULKS MOSiR Sieradz I oraz Kotan Ozorków.

Półfinałowa rywalizacja zakończyła się sukcesem ekip z grupy B. Kotan po bezbramkowym remisie i rzutach karnych wyeliminował Astorię, a zespół z Sieradza po golach Moniki Walak, Aleksandry Milnik, Kingi Kurek i Jalii Kikowskiej ograł 4:0 akademiczki z Łodzi. W meczu o pierwsze miejsce na trafienia Kingi Kurek i Dagmary Suskiewicz odpowiedziała jedynie Marta Grobelna i ULKS MOSiR I wygrał z Kotanem 2:1.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Ewa Michalak (Kotan), najlepszą bramkarką Natalia Labryszewska (Astoria), a klasyfikację strzelczyń wygrała Kinga Kurek (6 goli dla ULKS MOSiR I).

Klasyfikacja po meczach grupowych:

Grupa A: 1. LUKS Astoria Szczerców Junior, 2. AZS UMED Łódź, 3. ULKS MOSiR Sieradz II, 4. Zawisza Fiero Rzgów, 5. ŁKP Kolejarz Łódź.

Grupa B: 1. ULKS MOSiR Sieradz I, 2. Kotan Ozorków, 3. MGUKS Pogoń Zduńska Wola, 4. PTC Pabianice, 5. KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki.

Półfinały: LUKS Astoria Szczerców Junior - Kotan Ozorków 0:0, karne 3:4; AZS UMED Łódź - ULKS MOSiR Sieradz I 0:4.

Finał: Kotan Ozorków - ULKS MOSiR Sieradz I 1:2.

Foto: Krzysztof Kiernowicz.

 

​Puchar Polski w Futsal Kobiet /16-12-2018/