fot. TME SMS Łódź - Mistrz Polski 2021/2022

Anderlecht na drodze TME SMS

Meczem z Anderlechtem Femini Bruksela piłkarki TME SMS Łódź rozpoczną w czwartek przygodę z europejskimi pucharami. Dla podopiecznych Marka Chojnackiego będzie to pierwszy mecz w kwalifikacjach Ligi Mistrzyń.


Rywalizacja rozpocznie się od jedenastu mini-turniejów, których zwycięzcy zapewnią sobie awans do trzeciej rundy eliminacji LM. Jeden z turniejów zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi. Na tym obiekcie o przepustkę do dalszej fazy rozgrywek walczyć będą mistrzynie: Polski, Belgii, Finlandii i Litwy.

Walka o jedno premiowane miejsce rozpocznie się w czwartek (18 sierpnia) o godzinie 14, meczem Gintra-Universitetas Szawle - KuPS Kuopio. Sześć godzin później na murawę wybiegną zawodniczki z Łodzi i Brukseli. Triumfatorki czwartkowych spotkań 21 sierpnia będą walczyły o awans (godz. 18), natomiast zespoły pokonane tego samego dnia zagrają o trzecie miejsce (godz. 12).

- Mogę zapewnić, że nasze dziewczyny położą tutaj swoje serce. Na pewno każdy wyjdzie zauroczony ich grą. Wynik nie jest najważniejszy, bo zbieramy dopiero doświadczenie na międzynarodowej arenie. Po raz pierwszy występujemy bowiem w tego typu rozgrywkach. To będzie jednak procentowało w przyszłości - powiedział prezes UKS SMS Janusz Matusiak.

Wejściówki na mecze kosztują tylko 5 zł! Można je nabywać za pośrednictwem portalu kupbilet.pl oraz w stacjonarnych punktach KupBilet, salonach Empik i Kolporter. Przed meczami otwarte będą również kasy Stadionu Króla od strony al. Unii Lubelskiej 2.