fot. Puchar Tymbarku - Tomaszów Mazowiecki

Awans Orlików i SP Ujazd

Orliki z Trójki (U-10) i SP Ujazd (U-12) to zespoły, które w powiecie tomaszowskim wywalczyły awans do fazy wojewódzkiej rozgrywek o Puchar Tymbarku.


W młodszej kategorii wiekowej do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn. Na boisku tomaszowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 rozgrywki toczyły się w dwóch grupach. W grupie A pierwsze miejsce z kompletem punktów zajęła Lubochnia. Drugą lokatę zajęła Dziesiątka, a trzecią SP Ujazd 2 (w spotkaniu tych drużyn padł bezbramkowy remis). W grupie B Orliki (6 pkt.) w pokonanym polu zostawiły SP Ujazd (3) i Juniora Rokiciny (0). Zwycięzcy obu grup bez straty gola wygrali swoje półfinały, a w meczu o pierwsze miejsce w turnieju Orliki z Trójki okazały się lepsze od Lubochni.

Znacznie bardziej gościnni byli gospodarze turnieju w kategorii U-12. Rozgrywki toczyły się na tym samym obiekcie, ale Orliki z Trójki zakończyły je na pierwszym etapie. Grupę A z dorobkiem 9 pkt. wygrała SP 12, za którą uplasowali się gracze Juniora Rokiciny (6), Lubochni (3) i Orlika (0). Z dwoma zwycięstwami rozgrywki w grupie B zakończyli natomiast zawodnicy SP Ujazd. Jedno miał na koncie Niewiadów, a trzecią lokatę zająła ekipa SP Wiaderno. W półfinałach SP 12 pokonała Niewiadów 3:1, a w meczu SP Ujazd – Junior Rokiciny padł wynik 2:0. Spotkanie finałowe po zaciętej walce drużyna z Ujazdu wygrała 1:0.

​Puchar Tymbarku - powiat tomaszowski 2023