Awans Widzewa, klęska GKS

Zawodnicy Widzewa dołączyli dzisiaj do piłkarzy Unii Skierniewice i ŁKS, którzy już w ubiegłym tygodniu zapewnili sobie awans do 1/16 Fortuna Pucharu Polski. Na 1/32 udział w tych rozgrywkach zakończyli natomiast gracze GKS Bełchatów.

Zespół z ulicy Sportowej podejmował gdyńską Arkę i z tej konfrontacji wyszedł całkowicie rozbity. Co prawda gospodarze do starcia z wyżej notowanym rywalem przystąpili w eksperymentalnym składzie - z sześcioma młodzieżowcami i zaledwie dwoma zawodnikami z ostatniego meczu ligowego - ale mimo to nie spodziewali się pewnie, że ulegną pierwszoligowcowi aż 0:5. Pierwszą bramkę GKS stracił już w 3. minucie (Haris Memic), a później trzy razy z rzędu na listę strzelców wpisał się Artur Siemaszko (15, 45, 50). W 76. minucie rzut karny wykorzystał jeszcze Christian Aleman, ustalając końcowy wynik spotkania.

Jedenastkę wykorzystali również rywale Widzewa, który w Rzeszowie grał z Resovią. Dla gospodarzy było to pierwsze spotkanie po zwolnieniu trenera Radosława Mroczkowskiego. Jego miejsce zajął dotychczasowy asystent, również doskonale znany w naszym regionie Dawid Kroczek. W debiucie były szkoleniowiec m.in. jednej z reprezentacji Łódzkiego ZPN oraz Sokoła Aleksandrów Łódzki nie doczekał się jednak niespodzianki. Co prawda na gola Bartosza Guzdka (30) Resovia odpowiedziała trafieniem Dawida Kubowicza (70, z karnego), ale w 72. minucie drugą bramkę dla gości zdobył Kacper Karasek, zapewniając tym samym liderowi Fortuna 1. Ligi przepustkę do kolejnej fazy pucharowych rozgrywek. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 83. minucie Kubowicz został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Losowanie 1/16 Fortuna Pucharu Polski odbędzie się w piątek 1 października w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Początek o godz. 12.