fot. Aleksander Jakubowski

Będzie go brakowało…

W tym roku 1 listopada był wyjątkowo smutny w Gorzkowicach. Tuż przed obchodami ku czci Wszystkich Świętych zmarł Aleksander Jakubowski. Wieloletni prezes Gminno Uczniowskiego Klubu Sportowego w Gorzkowicach odszedł w wieku 68 lat. W swoją ostatnią drogę wyruszy 3 listopada 2020.


Był zawsze w pełni oddany działalności na rzecz rozwoju sportu, a przede wszystkim piłki nożnej w regionie. Na czele GUKS Gorzkowice stał nieprzerwanie od 2007 do 2018 roku. Od początku stawiał ogromny nacisk na pracę z młodzieżą. Przez lata jego prezesury klub z Gorzkowic wyszkolił wielu zawodników, którzy w chwili obecnej z powodzeniem występują w piłce seniorskiej.

Za zaangażowanie oraz działalność na rzecz rozwoju piłki nożnej był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany. W roku 2018 roku został uhonorowany jednym z najwyższych odznaczeń piłkarskich - Brązową Honorową Odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Aleksander Jakubowski zmarł 30 października 2020. Miał 68 lat. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek 3 listopada w kaplicy przycmentarnej w Gorzkowicach.

Rodzinie i bliskim zmarłego zarząd, pracownicy oraz członkowie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej składają wyrazy współczucia.