fot. Betcris IV liga

Bełchatów z czwartą ligą

Do zakończenia bieżącego sezonu w Betcris Łódzkiej IV Lidze pozostały jeszcze cztery kolejki, a kibice już z niecierpliwością oczekują na inaugurację kolejnego, który zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Weźmie w nim udział 20 drużyn, wśród których będzie Fundacja Akademia GKS Bełchatów.


Podmiot ten przed dwoma laty przejął od GKS Bełchatów S.A. drużyny młodzieżowe oraz rezerwy, występujące w Keeza Klasie Okręgowej. Po wycofaniu pierwszego zespołu GKS z drugoligowych rozgrywek i ogłoszeniu upadłości spółki Fundacja Akademia GKS postanowiła wziąć na siebie ciężar odbudowy seniorskiego futbolu w Bełchatowie. I może się już pochwalić pierwszym sukcesem. Na poniedziałkowym posiedzeniu zarząd Łódzkiego Związku Piłki Nożnej pozytywnie rozpatrzył wniosek Fundacji, ubiegającej się o miejsce w Betcris Łódzkiej IV Lidze, która w sezonie 2022/2023 ma liczyć 20 drużyn.

Można założyć, że bełchatowianie chcieliby jak najszybciej pojawić się w rozgrywkach na szczeblu centralnym, więc z pewnością dołożą wszelkich starań, by stworzyć zespół zdolny do walki o awans. Podobny cel będzie jednak przyświecał również kilku innym klubom, więc w kolejnych rozgrywkach emocji nie powinno zabraknąć. W kończącym się sezonie niemal pewna awansu jest już Warta Sieradz, mająca dziesięć punktów przewagi nad RKS Radomsko i Widzewem II. Te dwie ekipy wciąż będą miały trzecioligowe ambicje, a o powrocie na utraconą pozycję już teraz myślą w Sokole Aleksandrów Łódzki, który po zakończeniu bieżącego sezonu pożegna się z grupą I trzeciej ligi i rozpocznie rywalizację na niższym szczeblu. Nie można również wykluczyć, że do walki o awans włączą się również inne zespoły.