Benfica na drodze Dynama

Benfica Lizbona to ostatnia przeszkoda Dynama Kijów na drodze do Ligi Mistrzów. Zespół ze stolicy Ukrainy swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi, na którym gościł już turecki Fenerbahce Stambuł i austriacki Sturm Graz. W przyszłym tygodniu rywalem Dynama będzie ekipa z Portugalii.

Prawo występu w ostatniej rundzie kwalifikacji Champions League kijowianie zapewnili sobie na stadionie Sturmu, gdzie po dogrywce zwyciężyli 2:1. Do Austrii ekipa z Ukrainy jechała po wygranej w Łodzi 1:0. Rywale odrobili stratę w 27. minucie, po trafieniu Rasmusa Højlunda. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie i trzeba było rozpocząć dogrywkę. W tej lepsze okazało się Dynamo. W 96. minucie do remisu doprowadził Kanstiantyn Wiwczarenko, a siedemnaście minut później awans kijowskiej ekipy przypieczętował Wiktor Cygankow. Sturm grał już wówczas w dziesięciu, bo w 105. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Manprit Sarkaria.

W walce o miejsce w fazie grupowej LM Dynamo zmierzy się z Benficą. Już w przyszłym tygodniu (środa, 17 sierpnia) ukraiński zespół będzie gospodarzem pierwszego meczu, który rozpocznie się o godz. 21. Na 23 sierpnia zaplanowano rewanż w Lizbonie.