Beniaminek na łopatkach

W piątek 19 sierpnia Łódzki Klub Sportowy obchodził 114 urodziny. Z tej okazji piłkarze z al. Unii sprawili sobie i kibicom znakomity prezent i na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla pokonali innego współzałożyciela polskiej ligi - chorzowski Ruch.

Zwycięstwo zapewniły gole strzelone przez Pirulo i Mieszko Lorenca. W 35. minucie po zagraniu Dawida Korta Hiszpan znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i z zimną krwią zamienił ją na gola. Trzy minuty po zmianie stron walkę w powietrzu wygrał Oskar Koprowski, a piłka trafiła do Lorenca. Ten przebiegł z nią kilka metrów, po czym uderzeniem zza pola karnego ustalił wynik meczu na 2:0.

Dla chorzowskiego beniaminka była to pierwsza porażka w bieżących rozgrywkach. Z dorobkiem 12 pkt. Ruch zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli. Ekipa z al. Unii ma trzy oczka więcej i przynajmniej do soboty będzie liderem Fortuna 1. Ligi.

W 8. kolejce ŁKS zagra na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice (27 sierpnia, godz. 20:00).