Beniaminek z kompletem

Od wygranej 1:0 z Pelikanem rywalizację w grupie I trzeciej ligi rozpoczął GKS Bełchatów. W inauguracyjnej kolejce oprócz ekipy z Łowicza porażek doznali również zawodnicy Warty Sieradz i Unii Skierniewice.

Bełchatowski beniaminek trzecioligową przygodę rozpoczął z przytupem i już w 2. minucie zdobył bramkę. Gol strzelony przez Jarosława Trzebońskiego zapewnił ekipie Bogdana Jóźwiaka komplet punktów.

Gorzej od bełchatowian przed własną publicznością spisała się Warta, która przegrała 1:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Goście objęli prowadzenie w 34. minucie, ale pół godziny później na trafienie Huberta Michalika odpowiedział Szymon Czyżewski. Niestety, w 67. minucie Michalik po raz drugi wpisał się na listę strzelców i ten gol zapewnił Świtowi komplet punktów.

Klasyczny falstart zaliczyła Unia. Zespół mający drugoligowe aspiracje tylko do przerwy dotrzymywał kroku beniaminkowi z Łomży. W 13. minucie gola dla ŁKS 1926 strzelił Łukasz Świderski, ale niespełna sześćdziesiąt sekund później wyrównał Marcin Pieńkowski i do szatni zespoły schodziły przy remisie 1:1. Po zmianie stron z kolejnych trafień cieszyli się już wyłącznie gospodarze, dla których bramki zdobyli: Rafał Maćkowski (49' i 71') oraz Krystian Pawczyński (88'). Ostatecznie ekipa z Łomży zwyciężyła więc 4:1. Końca meczu na ławce rezerwowych nie doczekał trener przyjezdnych Kamil Socha, który w 67. minucie został ukarany czerwoną kartką.

W 2. kolejce 11 sierpnia GKS zagra w Radomiu z Bronią (godz. 19:26). Dzień później Unia podejmie Victorię Sulejówek (godz. 16:00), a Warta w Białobrzegach zmierzy się z Pilicą (godz. 17:00). Na 13 sierpnia zaplanowano natomiast mecze w Tomaszowie Mazowieckim i Łowiczu. Lechia podejmie rezerwy warszawskiej Legii, natomiast rywalem Pelikana będzie Olimpia Zambrów. Te mecze rozpoczną się w samo południe.