Betclic III liga: Brunatni wracają do gry

Unia Skierniewice zachowała miano lidera grupy I Betclic III ligi, ale bezbramkowy remis na własnym stadionie z Mławianką Mława nie jest sukcesem zespołu Kamila Sochy. Do gry o baraże wraca PGE GiEK GKS Bełchatów, który pewnie wygrał w Łowiczu z Pelikanem. Trzecią porażkę z rzędu zanotowała Warta Sieradz. Za nami 13. kolejka spotkań w rundzie jesiennej.

Rozpoczęła się ona od bezbramkowego remisu Unii Skierniewice z Mławianką Mława. Jedynym pocieszeniem jest to, że skierniewiczanie zachowali miano niepokonanej drużyny na własnym, zmodernizowanym stadionie. W następnych meczach Kamil Sabiłło i spółka muszą lepiej nastawić celowniki.

Rozkręca się PGE GiEK GKS Bełchatów, który nadrabia stracony na początku rundy dystans. Wygrał 3:0 (3:0) w Łowiczu z Pelikanem i traci do Legii II Warszawa i Wigier Suwałki już tylko dwa punkty. Brunatni plasują się na piątej pozycji.

Wygrała również Lechia Tomaszów, ale kulisy jej zwycięstwa są ciekawe. Przegrywała bowiem do przerwy z GKS Wikielec 0:1 i na drugą połowę wyszła w osłabieniu (czerwona kartka w 38. minucie dla Nikodema Spiża). Mimo tego lechiści strzelili cztery bramki i wygrali ten pojedynek 4:1.

Trzeci mecz z rzędu przegrała Warta Sieradz, która uległa 0:1 Broni Radom. Bez punktów z Białegostoku wrócił również Sokół Aleksandrów i sytuacja beniaminka jest coraz gorsza. Zajmuje obecnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli.