Bez zmian na czele tabeli

W 19. kolejce Orlen Ekstraligi Kobiet piłkarki GKS Katowice i TME SMS wygrały swoje mecze, więc na szczycie tabeli nie doszło do żadnych zmian.

Zajmująca pierwsze miejsce ekipa z Górnego Śląska oraz będące tuż za nią łodzianki mają po 49 pkt. i o cztery oczka wyprzedzaja Górnika Łęczna.

Podopieczne Marka Chojnackiego zakończyły kwiecień w Krakowie, gdzie wygrały 4:1 z AZS UJ. Już w 3. minucie gola dla przyjezdnych strzeliła Paulina Filipczak, jednak chwilę później uderzeniem z rzutu karnego do remisu doprowadziła Anna Zapała. Na przerwę zespoły schodziły jednak przy dwubramkowym prowadzeniu mistrzyń Polski. W 13. minucie na listę strzelczyń wpisała się Anna Rędzia, a dziesięć minut później prowadzenie TME SMS podwyższyła Katarzyna Konat. Na kolejne trafienie trzeba byo czekać niemal do końcowego gwizdka. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik meczu na 1:4 ustaliła Magdalena Dąbrowska.

W następnej serii spotkań dojdzie w Łodzi do starcia, które może przesądzić losy mistrzowskiego tytułu. W niedzielę 7 maja o godzinie 19:45 łodzianki przed własną publicznością rozpoczną konfrontację z GKS.