fot. CLJ U-18

Bezkompromisowa inauguracja

W "łódzkich" grupach CLJ U-17 oraz CLJ U-15 żaden mecz inauguracyjnych kolejek nie zakończył się podziałem punktów. W starszej kategorii wiekowej pełną pulę zgarnęli gracze ŁKS, a w młodszej od zwycięstwa rywalizację rozpoczął AKS SMS.


Pierwszym tegorocznym rywalem ŁKS w rozgrywkach grupy A Centralnej Ligi Juniorów U-17 była Jagiellonia Białystok SSA. Spotkanie rozgrywane na boisku przy ulicy Minerskiej lepiej rozpoczęli goście z Podlasia, jednak nie utrzymali prowadzenia. Łodzianie zakończyli rywalizację z trzema trafieniami, co zapewniło im wygraną 3:2. 

Cztery gole padły natomiast przy Konwiktorskiej w Warszawie, gdzie Polonia podejmowała Widzew. To starcie również zakończyło się wygraną gospodarzy. Na trzy bramki Czarnych Koszul Widzew odpowiedział tylko jedną i wrócił do domu bez punktów.

W 2. kolejce 12 marca Widzew zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok SSA (godz. 15), a cztery dni później w Łodzi rywalem ŁKS będzie AP Jagiellonia Białystok (godz. 16).

Z trzech łódzkich drużyn występujących w grupie A CLJ U-15 punktowała tylko jedna - AKS SMS. Młodzi piłkarze z Milionowej na własnym boisku ograli Escolę Varsovia 1:0. Dwa pozostałe łódzko-warszawskie mecze kończyły się zwycięstwami stołecznych zespołów. Widzew przy Małachowskiego uległ 0:1 Legii, a ŁKS w takim samym rozmiarze przegrał na wyjeździe z Polonią.

W następnej serii spotkań 12 marca AKS SMS podejmie Widzew (godz. 12), a ŁKS zmierzy się w Warszawie z Escolą (godz. 12).