fot. CLJ U-18

Bezkompromisowa młodzież

W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17 i U-15 żadne spotkanie z udziałem łódzkich drużyn nie zakończyło się podziałem punktów. Nie wszyscy mogli jednak cieszyć się ze zwycięstw.


Szósta kolejka w starszej grupie wiekowej była szczęśliwa dla ŁKS, który na własnym boisku pokonał 4:1 ostatni w tabeli Stomil Olsztyn. Gorzej poszło zawodnikom Widzewa, którzy na wyjeździe ulegli 2:3 drużynie AP Jagiellonia Białystok. Po tych spotkaniach ŁKS ma osiem punktów i w tabeli grupy A CLJ U-17 zajmuje piąte miejsce. Widzew z czterema oczkami na koncie jest na przedostatniej, siódmej pozycji. W następnej serii spotkań 14 kwietnia Widzew podejmie Escolę Varsovia (godz. 12), a ŁKS zagra na wyjeździe z Legią Warszawa (godz. 11).

Pierwszy raz w bieżących rozgrywkach zapunktowała młodsza drużyna Widzewa, która w szóstej kolejce rozgrywek grupy A CLJ U-15 w meczu derbowym pokonała u siebie ŁKS 4:1. Gospodarze tego starcia nadal zamykają tabelę, ale do lokalnego rywala mają już tylko jeden punkt straty. Zespół ŁKS z czterema oczkami na koncie jest aktualnie na szóstej pozycji, jednak takim samym dorobkiem legitymuje się siódma Escola Varsovia, która jutro podejmie warszawską Legię. Na wynik tego meczu z niecierpliwością będą czekali również młodzi piłkarze AKS SMS. Zespół z Milionowej ograł dzisiaj 2:0 Jagiellonię Białystok SSA i z trzynastoma punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli. Takim samym dorobkiem legitymuje się prowadząca w rozgrywkach Legia.

W 7. kolejce 14 kwietnia w meczu na szczycie lider ze stolicy podejmie AKS SMS (godz. 18). Tego samego dnia ŁKS zagra w Łodzi z UKS Varsovia (godz. 12), a Widzew w Białymstoku zmierzy się z Jagiellonią SSA (godz. 15).