fot. Bramki mocowanie

Bezpieczny trening i mecz

W trakcie piłkarskich rozgrywek wraca temat bezpieczeństwa zawodników na boisku. Sprawa dotyczy przede wszystkim zespołów młodzieżowych grających i trenujących na boiskach z przenośnymi bramkami, które nie zawsze są prawidłowo przytwierdzone do podłoża.


Informacje o zagrożeniach bezpieczeństwa zawodników trafiają m.in. do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej. Większość z nich dotyczy używania nieodpowiednich bramek na polu gry oraz nieumiejętnego ich mocowania lub braku mocowania (przykład niewłaściwego zabezpieczenia bramki znajduje się na załączonych zdjęciach). Problem dotyczy jednak nie tylko spotkań o punkty, ale również treningów, w których uczestniczą dzieci.

W związku z powyższym przypominamy wszystkim klubom o ciążącym na nich obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży uczestniczącym w zajęciach szkoleniowych i meczach ligowych. W trakcie tych ostatnich sędziowie są zobowiązani do rzetelnego sprawdzenia mocowania bramek przed każdymi zawodami. W przypadku braku odpowiedniego zabezpieczenia mecze nie będą rozgrywane!

Bramki mocowanie 2