Bolesna porażka Warty

Bardzo ważny mecz przegrali piłkarze sieradzkiej Warty. Beniaminek grupy I trzeciej ligi w 11. kolejce przed własną publicznością uległ 0:1 Błoniance Błonie. Pozostały zespoły z naszego regionu w tej serii spotkań powiększyły swój dorobek punktowy.

Po trzy oczka zdobyli gracze Unii Skierniewice, ŁKS II i Pelikana Łowicz. Unia w Nieborowie wygrała 2:0 z Ursusem Warszawa. W 26. minucie gola zdobył Kamil Sabiłło, a tuż przed przerwą goście umieścili piłkę we własnej bramce.

Trafienia Piotra Janczukiewicza (19') i Javi Moreno (68') zapewniły natomiast pełną pulę rezerwom ŁKS, które na obiekcie MOSiR Minerska ograły 2:1 Broń Radom. Honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Xahne-Georgio Reid (90').

W takich samych rozmiarach zwyciężył Pelikan. Zespół z Łowicza po dwóch bramkach Szymona Sołtysińskiego (4', 70' - z karnego) ograł w Grodzisku Mazowieckim miejscową Pogoń. Bramkę dla gospodarzy zdobył Jean Franco Sarmiento (45').

Podziałem punktów zakończyło się natomiast spotkanie w Białymstoku, gdzie Lechia Tomaszów Mazowiecki zremisowała 1:1 z rezerwami Jagiellonii. Zespół z Podlasia objął prowadzenie w 7. minucie po trafieniu Mateusza Kowalskigo, a stan rywalizacji sześć minut przed jej końcem wyrównał Bartosz Snopczyński.

Najgorzej poszło Warcie, która w meczu mającym ogromny wpływ na układ dolnej części tabeli uległa 0:1 Błoniance. Rywale objęli prowadzenie już w 5. minucie, po golu Maksymiliana Korczaka. I ku rozpaczy miejscowych taki wynik utrzymał się do zakończenia meczu.

Po tym zwycięstwie przedostatnia w tabeli Błonianka zrównała się punktami z szesnastą w klasyfikacji Wartą. Te zespoły wraz z zamykającą stawkę Concordią Elbląg (5 pkt.) są aktualnie w strefie spadkowej i do bezpiecznego miejsca tracą po trzy oczka.

Fotel lidera zajmuje Świt Nowy Dwór Mazowiecki (25 pkt.), a najwyżej z drużyn naszego regionu jest piąta w klasyfikacji Unia Skierniewice (21 pkt.). Tuż za nią plasuje się Pelikan (18 pkt.), ósme miejsce zajmuje Lechia (16 pkt.), a na dwunastym jest ŁKS II (12 pkt.).

W 12. kolejce 15 października Warta podejmie Pilicę Białobrzegi (godz. 18), Pelikan zagra na wyjeździe z Błonianką (godz. 15), a rezerwy ŁKS w Nowym Dworze Mazowieckim walczyć będą z liderem (godz. 15). Dzień później w Tomaszowie Mazowieckim Lechia zmierzy się z Pogonią (godz. 12), a Unia w Radomiu grać będzie z Bronią (godz. 13).