fot. PZPN ŁNP logo

Bramkarskie Alchemium w Łodzi

Osiemdziesięciu szkoleniowców z całego kraju wzięło dzisiaj udział w Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów Bramkarzy. Część teoretyczna odbyła się w Auli Alchemium Politechniki Łódzkiej, a praktyczna na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138.


Wśród uczestników konferencji byli m.in. doskonale znani łódzkim kibicom reprezentanci kraju i mistrzowie Polski: Józef Młynarczyk, Jarosław Bako, Andrzej Woźniak i Bogusław Wyparło.

Jednym z punktów programu było wręczenie dyplomów absolwentom Kursu UEFA Goalkeeper B. W panelu dyskusyjnym głównymi bohaterami byli bramkarze-medaliści mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Andrzej Dawidziuk omówił natomiast strukturę kształcenia trenerów bramkarzy, kładąc nacisk na rozwój osobisty trenera.

Podczas konferencji własne doświadczenia z Akademii Legii Warszawa przedstawił Arkadiusz Białostocki. W obu częściach szkolenia wykorzystał je do omówienia i pokazania w praktyce kwestii związanych z rozwojem bramkarzy w oparciu o wymogi współczesnej piłki nożnej.