Bramkowy Dyngus Widzewiaków

W znakomite humory wprawili swoich sympatyków piłkarze Widzewa Łódź. W Lany Poniedziałek, na swoim stadionie, pewnie pokonali Koronę Kielce 3:1 (1:0) w meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie widzewiacy odskoczyli od strefy spadkowej na bezpieczną odległość. Zajmują dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 35 punktów.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli jednego gola. Bramkarza Korony Xaviera Dziekońskiego pokonał Imad Rondić. Już jedenaście minut po wznowieniu gry było 2:0. Kibiców Widzewa, po raz drugi w tym meczu, ucieszył Fran Alvarez. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry goście strzelili kontaktowego gola, a na listę strzelców wpisał się Jewgienij Szykawka. Widzewiacy odpowiedzieli w 86. minucie trafieniem Antoniego Klimka

Widzew Łódź – Korona Kielce 3:1 (1:0)
Bramki: Imad Rondić 45, Fran Alvarez 56, Antoni Klimek 86 – Jewgienij Szykawka 75

Widzew: Gikiewicz – Kastrati (82′ Luis Silva), Żyro, Szota, Ciganiks – Nunes (90′ Terpiłowski), Fran Alvarez (82′ Kun), Hanousek, Klimek – Rondić (72′ Jordi Sanchez), Pawłowski (82′ Kerk)