fot. Konferencja Wrocław

Charytatywna konferencja

Wydział Szkolenia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, Dolnośląskie Stowarzyszenie Trenerów Piłki Nożnej oraz COMT COACHING CLUB zapraszają na charytatywną konferencję szkoleniową we Wrocławiu. Wezmą w niej udział m.in. trenerzy FC Barcelona i Benfiki Lizbona. Dochód z konferencji zostanie przekazany na leczenie żony trenera Krzysztofa Paluszka.


Na konferencję zapraszamy wszystkich trenerów uczestniczących w kursach szkoleniowych UEFA C, UEFA B i UEFA A. Każdy uczestnik zapisany przez platformę PZPN24 otrzyma 5 godzin niezbędnych dla osób starających się o przedłużenie licencji trenerskiej. Potwierdzeniem udziału w konferencji będzie złożenie podpisów na liście przed i po konferencji.

Zajęcia odbędą się 1 września na obiektach sportowych AWF Wrocław (al. Jana Ignacego Paderewskiego 35). W godzinach od 9 do 18 uczestnicy zajęć wezmą udział w  warsztatach praktycznych (boiska piłkarskie z naturalną i sztuczną nawierzchnią) oraz w wykładach i panelu dyskusyjnym (wielofunkcyjna hala sportowa). Grupy pokazowe będą utworzone z zawodników sekcji piłki nożnej uczestniczący w CAMP Portugal.

Program szkolenia:

9.00 - 12.00 - zajęcia pokazowe; sesje treningowe na 5 boiskach. Modelowe jednostki treningowe obowiązujące w Portugalii i Hiszpanii, pokazujące specyfikę treningową dla kategorii dziecięcych.

Szkoleniowcy prowadzący zajęcia praktyczne:

Daniel Bigas Alsina (Hiszpania),  trener w FC Barcelona w La Masia oraz koordynator międzynarodowych projektów FC Barcelona w Afryce (Zambia) i Japonii. W latach 2017-2019 dyrektor techniczny Akademii PAOK Saloniki;

Diogo Teixeira (Portugalia), przez 16 lat trener grup młodzieżowych (od U-8 do U-14) SL Benfica. W sezonie 2018/2019 koordynator szkolenia w grupach U-10 – U-13 SL Benfica. Od września 2019 będzie koordynatorem w Sportingu Lizbona;

Carlos Fernandes (Portugalia), od 10 lat trener w Benfica Soccer Schools oraz SL Benfica w kategoriach U-7 – U-9. Przez dwa sezony koordynator Benfica Soccer School;

Rita Sousa (Portugalia), od 14 lat trener piłkarski, praktycznie przez całą karierę związany z CF OS Belenenses (grupy od U-9 do U-15). Obecnie koordynator w Belenenses;

Frederico Costa (Portugalia), od 10 lat trener piłkarski. Przez większość kariery związany z SL Benfica (grupy U-8 – U-12), następnie pracował w Estoril Praia (U-15) i SG Sacavenense (U-17). Obecnie jest pierwszym trenerem w zespole U-12 oraz asystentem w pierwszej drużynie SG Sacavenense. Od 2016 roku jest również koordynatorem największej w Lizbonie szkoły treningu indywidualnego Victory Way to Win.  

Wraz z trenerami z Półwyspu Iberyjskiego zajęcia będą prowadzili trenerzy COMT COACHING CLUB.

12.30 - 14.00 - przerwa obiadowa, możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi treningi pokazowe.

14.00 - 15.30 - CAMP Portugal; prezentacja idei programu szkoleniowego dla utalentowanych dzieci wraz z omówieniem zrealizowanych jednostek szkoleniowych.

Prowadzący:

Bartosz Kubica (Polska/Portugalia) – dyrektor projektu;

Carlos Fernandes (Portugalia) – główny trener, autor większości konspektów treningowych;

15.30 – 16.00 - przerwa kawowa.

16.00 – 18.00 - panel dyskusyjny zaproszonych ekspertów z Hiszpanii, Portugalii i Polski. Temat: ochrona talentu w perspektywie dziecka późno dojrzewającego. Tytuł: Gdyby Ronaldo urodził się w grudniu, to czy zostałby piłkarzem? Panel interaktywny, z możliwością zadawania pytań przez zgromadzonych trenerów.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego:

Krzysztof Paluszek (Polska) – Śląsk Wrocław;

Rafał Wisłocki (Polska) – Wisła Kraków;

Bartosz Kubica (Polska/Portugalia) – COMT COACHING CLUB;

Michał Wlaźlik (Polska) – Stal Rzeszów;

Diogo Teixeira (Portugalia) – Sporting CP;

Daniel Bigas Alsina (Hiszpania).

Szczegółowe informacje o  zasadach uczestnictwa oraz tematyce szkolenia znajdują się na stronie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej https://dolzpn.pl COMT COACHING CLUB https://www.facebook.com/COMTCOACHING.CLUB/ i  Dolnośląskiego Stowarzyszenia Trenerów https://www.facebook.com/stowarzyszenie.trenerow. Zapisy na Konferencję odbywają się poprzez platformę PZPN24 (https://pzpn24.pzpn.pl/).

Głównym celem konferencji jest zgromadzenie środków finansowych na leczenie Katarzyny Paluszek, żony naszego kolegi. Na ten cel zostaną przekazane pieniądze z wpisowego. Koszt udziału w konferencji wynosi 50 PLN. Wpłaty należy dokonywać na konto bankowe: 37 1160 2202 0000 0002 2093 1606. Przelew powinien zawierać imię i nazwisko trenera – uczestnika konferencji. Wpłat będzie można również dokonywać bezpośrednio przed rozpoczęciem zajęć w biurze konferencji, które będzie czynne od godz. 8. Tam też będą składane podpisy na listach obecności. W celu sprawnej organizacji i punktualnego rozpoczęcia konferencji prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsce zajęć.

Dodatkowo prosimy o wpłatę dobrowolnych datków na leczenie Katarzyny. Można ich dokonać tutaj: https://zrzutka.pl/rn2h9a/wplac

Wszelkie pytania w sprawie warsztatów szkoleniowych proszę kierować do organizatorów:

COMT COACHING CLUB, Bartosz Kubica - 694 421 646, 508 857 707;

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, Maciej Bielski – 789 171 759;

Stowarzyszenie Trenerów, Leszek Dulat - 661-433-390.