fot. 2 Liga

Ciasno na podium

Po dwunastu kolejkach trzy czołowe zespoły 2. ligi mają na koncie po 24 pkt. W tym gronie jest Widzew, zajmujący drugą lokatę. Ekipa z al. Piłsudskiego przedziela Górnika Łęczna i Resovię. Te drużyny w minionej serii spotkań cieszyły się z wygranych. Podopieczni Marcina Kaczmarka wywieźli trzy punkty z Torunia, gdzie ograli Elanę 1:0.


Jedyna bramka meczu padła w 26. minucie. Strzelił ją Marcin Robak, który już po raz szósty w tym sezonie wykorzystał rzut karny. Jedenastka została podyktowana za faul Patryka Urbańskiego na Przemysławie Kicie. To w tym sezonie ósme trafienie Robaka, który otwiera listę drugoligowych strzelców. - Cieszymy się, że z siedmiu minionych spotkań udało nam się wygrać sześć. Mam nadzieję, że nadal będziemy konsekwentnie gromadzić punkty, nawet w tak trudnych spotkaniach jak to dzisiejsze. Tylko na trybunach był to mecz przyjaźni. Na boisku toczyła się zacięta walka, z której wyszliśmy obronną ręką – podsumował Kaczmarek.

Tym razem efektem gola strzelonego przez Robaka było jednak nie tylko zwycięstwo nad, ale również zmiana na stanowisku trenera w toruńskim zespole. Po porażce z Widzewem za porozumieniem stron została bowiem rozwiązana umowa z Arielem Jakubowskim. Do spotkania z czwartym w tabeli GKS Katowice (23 pkt.) Elana przystąpi więc z nowym szkoleniowcem. Sympatyków Widzewa znacznie bardziej interesuje jednak mecz, który 12 października zostanie rozegrany przy al. Piłsudskiego. Tego dnia zespół prowadzony przez Kaczmarka gościć będzie Pogoń Siedlce. Początek spotkania o godz. 19.10.