fot. Jubileusz UKS Concordia 1909 Piotrków

Jubileusz połączony z tradycją

Za nami jubileusz 10-lecia istnienia Uczniowskiego Klubu Sportowego Concordia 1909 Piotrków Trybunalski. Obchody rozpoczęto porannym piknikiem dla dzieci i młodzieży, następnie drużyna seniorów UKS Concordia 1909 rozegrała mecz ligowy w Klasie Okręgowej seniorów z LKS Mierzyn, który zakończył się remisem 1:1.


Na zakończenie obchodów w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie odbyła się uroczysta gala z okazji Jubileuszu. I tutaj miały miejsce historyczne wydarzenia. Otóż o głos poprosił prezes KS Concordia Dariusz Dzwonnik, który oświadczył, że od 25 maja UKS Concordia 1909 Piotrków jest kontynuatorem tradycji KS Concordii i ma prawo używać historycznego herbu. Prezes KS Concordia przekazał sztandar, pamiątki i puchary.

Jubileusz był także okazją do uhonorowania i odznaczenia najbardziej zasłużonych działaczy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski:

Brązowa Odznaka Honorowa PZPN
- Oskar Kulik
- Paweł Płomiński

Srebrna Odznaka ŁZPN
- Janusz Chojwa
- Urszula Danecka
- Włodzimierz Jeleń
- Tomasz Kowalski
- Radosław Wroniszewski
- Agnieszka Zaborowska-Antosik
- Przemysław Zajdel

Ponadto Członek Zarządu ŁZPN Andrzej Kacperek oraz kierownik Delegatury ŁZPN w Piotrkowie Trybunalskim Stanisław Sipa, w imieniu Wiceprezesa PZPN oraz Prezesa ŁZPN Adama Kaźmierczaka, przekazali na ręce prezesa Concordii 15 piłek oraz 50 biletów na mecz Polska -Turcja. Spotkanie obejrzą młodzi piłkarze i ich trenerzy.