Coraz bliżej mistrzostwa!

Milowy krok na drodze do mistrzostwa Polski zrobiły piłkarki TME SMS. W prestiżowym starciu z broniącymi tytułu Czarnymi Sosnowiec łodzianki odniosły zwycięstwo 3:2 i do sześciu punktów powiększyły przewagę nad najgroźniejszymi rywalkami.

Podopieczne Marka Chojnackiego do starcia z aktualnymi mistrzyniami kraju przystąpiły mocno zmotywowane i pozytywną energię szybko przełożyły na wymierne korzyści. W 28. minucie po trafieniu Dominiki Kopińskiej przyjezdne objęły prowadzenie, a sześć minut później na tablicy wyników był rezultat 0:2. Drugą bramkę dla TME SMS zdobyła Anna Rędzia. W 74. minucie na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Jedlińska i łodzianki miały już trzybramkową przewagę. Mimo do ostatniego gwizdka były emocje, gdyż sosnowiczanki nie zamierzały pokornie pogodzić się z porażką. Kwadrans przed końcem bramkę dla Czarnych zdobyła Lilana Kostowa, a w 81. minucie kontaktowego gola strzeliła Alicja Materek. W nerwowej końcówce zespół z Milionowej nie dał sobie jednak wydrzeć zwycięstwa i ostatecznie zainkasował komplet punktów.

Łącznie łodzianki mają ich 43. i po siedemnastu kolejkach o sześć oczek wyprzedzają Górnika Łęczna i Czarnych. Wicelider ekstraligi 30 kwietnia rozegra mecz na stadionie lidera. Spotkanie z Górnikiem rozpocznie się o godz. 12.45.