fot. Puchar Tymbarku

Czas na finały wojewódzkie!

Od czwartku do soboty toczyć się będzie rywalizacja w turniejach finałowych wojewódzkiej fazy XXIII edycji Pucharu Tymbarku. Rozgrywki we wszystkich kategoriach rozpoczną się na obiekcie MOSiR Minerska w Łodzi, a kluczowe mecze w grupach U-10 i U-12 zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla.


Turniej o Puchar Tymbarku to największa w Europie piłkarska impreza dla dzieci. W bieżącej edycji biorą w nim udział drużyny ze szkół podstawowych w następujących kategoriach:

dziewczęta U-12 (roczniki 2011 i 2012),
chłopcy U-12 (roczniki 2011 i 2012),
dziewczęta U-10 (roczniki 2013 i 2014),
chłopcy U-10 (roczniki 2013 i 2014),
dziewczęta U-8 (roczniki 2015 i 2016),
chłopcy U-8 (roczniki 2015 i 2016).

Wojewódzkich finalistów wyłoniły eliminacje rozgrywane na poziomie powiatowym. W Łódzkiem po tym etapie rozgrywek najwięcej powodów do zadowolenia miały powiaty: łowicki, opoczyński, poddębicki, skierniewicki i zgierski, które w dalszej fazie rywalizacji będą miały po sześć drużyn (lista uczestników w załączniku).

Finały wojewódzkie rozpoczną się w czwartek 25 maja na obiekcie MOSiR Minerska w Łodzi. Tego dnia grać będą zespoły U-12 dziewcząt i chłopców oraz U-10 dziewcząt. Dzień później przy Minerskiej wystąpią drużyny U-8 dziewcząt i chłopców, a także U-10 chłopców.

Dla najmłodszych drużyn rozgrywki zakończą się w piątek, natomiast dwie starsze kategorie wiekowe przeniosą się na Stadion Miejski im. Władysława Króla (ŁKS). W sobotę 27 maja na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2 zostaną rozegrane półfinały i finały turniejów U-10 oraz U-12 dziewcząt i chłopców.

Najlepsze drużyny w tych kategoriach wiekowych wezmą udział w Finale Ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe zostaną rozegrane na PGE Stadionie Narodowym. Nagrodą główną Pucharu Tymbarku jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski rozgrywany na tym obiekcie oraz spotkanie z jej piłkarzami i sztabem.

Puchar Tymbarku - finaliści woj. łódzkie.xlsx